אודות מאגר השידוכים החרדי / תקנון

חדש בישראל ובעולם: מאגר שידוכים ייחודי לציבור החרדי. כל הגילאים, כל האזורים, כל החוגים – תחת קורת גג אחת, רחבה ומקיפה

אנו שמחים להציג בפניכם את מאגר השידוכים החרדי, הראשון מסוגו בעולם.

הרעיון העומד מאחורי היוזמה הוא הקמת רשת שידוכים ארצית ועולמית, שתרכז במקום אחד את המועמדים והמועמדות מהמגזר החרדי – מכל הגילאים, האזורים, העדות והזרמים.

על פי רוב, לשדכניות הפועלות בשטח ישנם מאגרים של עשרות עד מאות מועמדים בלבד, כך שההיצע מצומצם יחסית, ואילו כאן המטרה היא להקים מאגר מידע רחב, ראשון מסוגו, שיכלול עשרות אלפי כרטיסים עדכניים של מועמדים ומועמדות, עם אפשרות חיפוש מתקדמת, ממשק נוח ונגישות גבוהה.

יש להדגיש שלא באנו לשנות סדרי עולם בתחום השידוכים המקובל. ההתנהלות בין שדכנים/ות והורים בלבד תמשיך להיות כסדרה, וכוונתנו לא להתערב בכך. השינוי הוא אך ורק בהגדלת ההיצע הראשוני הניתן לכל שדכנית או הורה המעוניין לדאוג לשידוך לבניו ולבנותיו, כבר במהלך החיפוש. המאגר משמש, למעשה, כלוח מודעות של מועמדים לשידוך. אחרי החיפוש ויצירת הקשר הראשונית, ההתנהלות תתקיים כפי שימצאו לנכון הצדדים עצמם.

אז איך זה עובד?

ראשית כל, האתר פתוח למגזר החרדי בלבד – בחורי ישיבות חרדיות ובוגרות סמינרים חרדים. שאר המגזרים מוזמנים לפעול דרך אתר השידוכים "שבע ברכות", אף הוא מבית הידברות, הפונה לכלל הקהלים והמגזרים.

ההרשמה באתר מיועדת אך ורק לשדכניות, הורים של מועמדים ו\או בני משפחה, וכן רבנים ורבניות המטפלים בשידוכים. המועמדים עצמם אינם מורשים לפתוח כרטיס באופן עצמאי.

כל שדכנית, הורה או רבנית יכולים לפתוח כרטיס שדכן. לאחר הפתיחה הראשונית, ניתן להזין בתוך החשבון כמות בלתי מוגבלת של כרטיסי משודכים המטופלים על ידי השדכנית\ההורה\הרבנים. לאחר הזנתם במאגר, ולאחר אישור ידני של שדכנית מטעם הידברות – הכרטיסים יופיעו בתוצאות החיפוש.

לאחר שפרסמתם כרטיס, הוא יופיע במאגר כשלצדו שמכם ומספר הטלפון ו\או כתובת המייל שלכם, על מנת ששדכניות אחרים, או הורים אחרים, יוכלו ליצור קשר עמכם.

כלומר, הורים המחפשים חתן לבתם על פי נתונים מוגדרים, יוכלו לבצע חיפוש על פי הפרמטרים המקובלים, ולקבל רשימה של מועמדים רלוונטיים. בכל אחד מכרטיסי המועמדים יופיעו פרטי השדכנית שלו (או מי שמנהל את הכרטיס עבורו – הוריו, בן משפחה וכו'), וכך ניתן יהיה ליצור קשר אישי להמשך בירורים, כנהוג במגזר.

הפרטים המופיעים באתר הנם כלליים, ולא מאפשרים זיהוי ברור של המועמד. המועמדים מופיעים בשמם הפרטי בלבד, ללא תמונה כמובן, עם אזור מגורים בלבד (ולא עיר), וניתן לטשטש פרטים שאינם מהותיים גם מעבר לכך. למרות הדיסקרטיות הניתנת באתר – ניתן לבחור בעת עריכת הכרטיס, שהכרטיס לא יוצג לכלל הגולשים, אלא רק לשדכניות שביצעו הרשמה למאגר. אנו מודעים לרגישות בציבור כלפי פרסום פרטים, ולכן נקטנו בדרך הדיסקרטית ביותר, שמצד אחד לא תחשוף את המועמדים ותגרום לזיהוי חלילה, ומצד שני תגדיל משמעותית את ההצעות שהם עשויים לקבל דרך שדכניות והורים אחרים שפועלים במאגר.

אני הורה למועמד\ת. למה לי להירשם למאגר?

הרשמה במאגר מגדילה את הסיכויים למצוא את הזיווג המתאים באופן ניכר, בזכות מערכת הסינון המשוכללת, כמו גם בזכות כמות השדכניות וההורים שייחשפו למועמד\ת, במסגרת הפעילות במאגר. אם היום לשדכנית ממוצעת יש מאות כרטיסים בודדים במאגר הפרטי שלה, הרי שכאן אנו מאמינים שתוך חודשים ספורים מהשקת המאגר, ההיצע יכלול אלפי כרטיסים איכותיים ומגוונים, מכל הגילאים, מכל העדות, מכל האזורים ומכל הזרמים בציבור החרדי.

סיבה נוספת להירשם: החיפוש במאגר נוח במיוחד, וכך תוכלו לחפש בדיוק את מה שאתם מעוניינים. ניתן לבצע חיפושים על פי פרמטרים של גיל, מצב משפחתי, מצב בריאותי, עדה, ישיבה או סמינר, כיסוי ראש (לאישה) ועוד.

גם תושבי חו"ל מוזמנים להירשם למאגר. החיפוש במדינות השונות בעולם פשוט ונוח.

בנוסף לכך, בעלי בעיות בריאותיות שונות (לקויי שמיעה, לקויי ראייה, בעלי בעיות נפשיות ועוד) יכולים למצוא את מבוקשם באתר, באמצעות חיפוש מתאים.

אני שדכנית. למה לי להכניס את המאגר ברשותי גם אל מאגר השידוכים החרדי?

התשובה פשוטה מאוד. אם יש לך לדוגמה 300 משודכים במאגר האישי שלך, פרסומם במאגר השידוכים החרדי (המשמש למעשה כלוח מודעות, כאמור ללא יומרות או כוונות לשנות את מהלך השידוך עצמו בפועל) יהפוך את 300 המשודכים שלך לנגישים הרבה יותר, פי כמה וכמה. מעתה תקבלי הרבה יותר הצעות עבורם, משדכניות אחרות או מהורים של מועמדים, והפעילות שלך תתרחב באופן משמעותי.

הזנת המאגר הקיים (העברת הכרטיסים מהכתב אל המאגר הממוחשב) הנו תהליך חד פעמי, ולאחר מכן תצטרכי להכניס לאתר רק משודכים חדשים. בנוסף לכך, במידה ונתרשם מהיקף הפעילות שלך במאגר, מהמסירות ומהרצינות, ארגון הידברות יפנה אליך משודכים חדשים שיפנו אלינו ישירות (ועדיין לא עובדים עם שדכנית כלשהי), וכך תוכלי להרחיב את מעגל המועמדים שלך.

האם יש עלות לשירות?

עצם הפרסום והחיפוש הנו חינמי לחלוטין.

כדי לסייע בכיסוי עלויות אחזקת ותפעול האתר על ידי הידברות, ישלם כל צד לפקודת הידברות סך של  1,000 ש"ח על כל שידוך שיבוצע דרך האתר (שדכנים חיצוניים שיסגרו שידוך באמצעות האתר ישלמו לפקודת הידברות סך 600 ש"ח, כל צד). מאגר השידוכים לא יפעיל מערכת גבייה או אכיפה, אלא כיוון שמדובר בציבור ירא שמיים, אנו סומכים ובטוחים שכל המשתמשים בשירות יבינו את חשיבות הנתינה להמשך הפעילות המבורכת של ארגון הקירוב הידברות, בכל המישורים והאפיקים שבהם הוא פועל כיום, ובפרט בתחום השידוכים.